جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

نمونه روش اجرایی

  3- تعاريف
  3-1 نگهداري و تعميرات
  عبارت است از كنترل چگونگي كاركرد ادوات و دستگاهها و رفع عيب نمودن معايب آنها بطوري كه در روند كيفيت توليد و مديريت زيست محيطي، ايمني و بهداشت حرفه‌اي خللي ايجاد نگردد.
  3-2 برنامه‌ريزي نگهداري و تعميرات
  كليه گزارش‌ها، اطلاعات منطبق بر عمليات تعميراتي براساس مكاتبات صورت مي‌گيرد كه به علت حجم كار از وضعيت گسترده‌اي برخودار است. برنامه‌ريزي نگهداري و تعميرات مي‌بايستي دستگاهها و ماشين‌آلات، گروهها و نيروي انساني انجام دهنده، مكانها و واحدهاي صنعتي، لوازم يدكي،‌ زمان و هزينه‌هاي تعميراتي و بالاخره كيفيت نگهداري و تعميرات را مطالعه و برنامه‌ريزي نموده و از طريق اثر دادن اطلاعات برگشتي و عكس‌العمل،‌ اقدام به اعمال اصلاحي نموده و باعث حفظ و نگهداري بيشتر ماشين آلات گردد.
  3-3 خدمات مهندسي نگهداري و تعميرات
  عبارت است از ارائه خدمات مهندسي و راهنمايي كاركنان، تحقيق و بررسي در خصوص ماشين‌آلات،‌ تجهيزات در طيف تصويب شده و تشخيص موارد غيرعادي و ارائه راه‌حلهاي لازم، بررسي شرايط بحراني، ماشين‌آلات، آسيب‌ديدگيهاي مختلف و ارائه پيشنهاد جهت جلوگيري از توقف آنها و كاهش هزينه‌هاي غيرضروري، پيشنهاد استفاده از ظرفيتهاي اضافي، بازنگري برنامه‌هاي تعميراتي/ دوره‌اي/ اساسي/ بازرسي ماشين‌آلات و تجهيزات و ارائه راه‌حلهاي اصلاحي، شركت در جلسات پيشرفت پروژها،‌ همكاري در راه‌اندازي پروژه‌هاي جديد، همكاري در آزمايش و تشخيص عيوب، شركت در جلسات جذب نيروي انساني و مصاحبه با متقاضيان.
  3-4 عمليات / خدمات نگهداري و تعميرات
  3-4-1 عمليات نگهداري و تعميرات
  عبارت است از ارائه عمليات نگهداري و تعميرات پيشگيري،‌ دوره‌اي،‌ اضطراري و اساسي كليه ماشين‌آلات و دستگاههاي برقي، ابزار دقيقي، مكانيكي موجود در واحدهاي بهره‌برداري،‌ نمكزدايي، كارخانجات و پالايشگاههاي گاز و گاز مايع، ايستگاه تقويت فشار گاز و تزريق گاز، تأسيسات سرچاهي، همكاري در انجام تغييرات روي انواع ماشين‌‌آلات و تجهيزات، انجام و تكميل كارهاي محوله طبق استانداردهاي تعيين شده و استفاده صحيح و حداكثر از منابع و امكانات موجود و در كوتاهترين زمان و با رعايت مقررات ايمني.
  3-4-2 خدمات نگهداري و تعميرات
  عبارت است از ارائه خدمات نگهداري و تعميرات مورد نياز كليه وسايل، تجهيزات ماشين‌آلات توليد، انتقال و توزيع انرژي، شيرهاي قطع كننده جرياني چاهها، مخازن آب-هوا، خطوط آب ونفت وگازتا قطر6اينچ، شير‌آلات، جرثقيل‌هاي سقفي برقي ودستي، ups، باطري شارژرهاي سيستم برق فشار قوي و ژنراتورهاي برق‌، كابل‌هاي زيرزميني و خطوط هوائي انتقال برق فشار قوي، رله‌هاي حفاظتي، سيستم اعلان حريق، انجام تعميرات اساسي برنامه شده كليه ماشين آلات، تجهيزات زير 4000 اسب‌بخار مربوط به واحدهاي مختلف عملياتي
  3-4-3 تعميرات پيشگيري(كد 012)
  عبارت است از بازرسي‌هاي دوره‌اي و برنامه شده كه به منظور جلوگيري از خرابي‌هاي غيرمترقبه، كاهش توليد و يا اشكالات زيان‌آور و حذف خطرات بالقوه در عملكرد تجهيزات مي‌باشد و با كٌد 012 مشخص مي‌گردد.
  3-4-4 تعميرات اساسي(كد 013)
  عبارت است از تعميرات كلي ماشين آلات،‌ تجهيزات (ثابت و متحرك) كه براساس توان مصرفي آنها توسط بخش خدمات فني نگهداري و تعميرات شركت بهره‌برداري نفت و گاز كارون و يا تعميرات اساسي شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب انجام شود و با كٌد 013 مشخص مي‌گردد.
  3-4-5 تعميرات اضطراري(كد 014)
  عبارت است از انجام تعميرات پيش‌بيني نشده (توقفات ناگهاني تجهيزات) و به منظور اصلاح يك خرابي صورت مي‌گيرد و با كد 014 مشخص مي‌شود.
  3-4-4 فعاليتهاي اصلاحي و نوسازي(كد 015)
  عبارت است از انجام اقداماتي كه جهت اصلاح و افزايش كيفيت كار ماشين‌آلات و فرآيند كارخانه، كاهش آلاينده‌هاي زيست محيطي و افزايش ايمني و بهداشت حرفه‌اي انجام مي‌گيرد و با كٌد 015 مشخص مي‌شود.

  برای دریافت متن کامل روش اجرایی ایمیل ارسال فرمایید.
  این مطلب تا کنون 31 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 15 دي 1390
  منبع
  برچسب ها : تعميرات ,نگهداري ,انجام ,تجهيزات ,خدمات ,ارائه ,تعميرات اساسي ,خدمات نگهداري ,عمليات نگهداري ,انجام تعميرات ,مشخص مي‌گردد ,
  نمونه روش اجرایی

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 4 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر