تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

نمونه روش اجرایی

  3- تعاريف
  3-1 نگهداري و تعميرات
  عبارت است از كنترل چگونگي كاركرد ادوات و دستگاهها و رفع عيب نمودن معايب آنها بطوري كه در روند كيفيت توليد و مديريت زيست محيطي، ايمني و بهداشت حرفه‌اي خللي ايجاد نگردد.
  3-2 برنامه‌ريزي نگهداري و تعميرات
  كليه گزارش‌ها، اطلاعات منطبق بر عمليات تعميراتي براساس مكاتبات صورت مي‌گيرد كه به علت حجم كار از وضعيت گسترده‌اي برخودار است. برنامه‌ريزي نگهداري و تعميرات مي‌بايستي دستگاهها و ماشين‌آلات، گروهها و نيروي انساني انجام دهنده، مكانها و واحدهاي صنعتي، لوازم يدكي،‌ زمان و هزينه‌هاي تعميراتي و بالاخره كيفيت نگهداري و تعميرات را مطالعه و برنامه‌ريزي نموده و از طريق اثر دادن اطلاعات برگشتي و عكس‌العمل،‌ اقدام به اعمال اصلاحي نموده و باعث حفظ و نگهداري بيشتر ماشين آلات گردد.
  3-3 خدمات مهندسي نگهداري و تعميرات
  عبارت است از ارائه خدمات مهندسي و راهنمايي كاركنان، تحقيق و بررسي در خصوص ماشين‌آلات،‌ تجهيزات در طيف تصويب شده و تشخيص موارد غيرعادي و ارائه راه‌حلهاي لازم، بررسي شرايط بحراني، ماشين‌آلات، آسيب‌ديدگيهاي مختلف و ارائه پيشنهاد جهت جلوگيري از توقف آنها و كاهش هزينه‌هاي غيرضروري، پيشنهاد استفاده از ظرفيتهاي اضافي، بازنگري برنامه‌هاي تعميراتي/ دوره‌اي/ اساسي/ بازرسي ماشين‌آلات و تجهيزات و ارائه راه‌حلهاي اصلاحي، شركت در جلسات پيشرفت پروژها،‌ همكاري در راه‌اندازي پروژه‌هاي جديد، همكاري در آزمايش و تشخيص عيوب، شركت در جلسات جذب نيروي انساني و مصاحبه با متقاضيان.
  3-4 عمليات / خدمات نگهداري و تعميرات
  3-4-1 عمليات نگهداري و تعميرات
  عبارت است از ارائه عمليات نگهداري و تعميرات پيشگيري،‌ دوره‌اي،‌ اضطراري و اساسي كليه ماشين‌آلات و دستگاههاي برقي، ابزار دقيقي، مكانيكي موجود در واحدهاي بهره‌برداري،‌ نمكزدايي، كارخانجات و پالايشگاههاي گاز و گاز مايع، ايستگاه تقويت فشار گاز و تزريق گاز، تأسيسات سرچاهي، همكاري در انجام تغييرات روي انواع ماشين‌‌آلات و تجهيزات، انجام و تكميل كارهاي محوله طبق استانداردهاي تعيين شده و استفاده صحيح و حداكثر از منابع و امكانات موجود و در كوتاهترين زمان و با رعايت مقررات ايمني.
  3-4-2 خدمات نگهداري و تعميرات
  عبارت است از ارائه خدمات نگهداري و تعميرات مورد نياز كليه وسايل، تجهيزات ماشين‌آلات توليد، انتقال و توزيع انرژي، شيرهاي قطع كننده جرياني چاهها، مخازن آب-هوا، خطوط آب ونفت وگازتا قطر6اينچ، شير‌آلات، جرثقيل‌هاي سقفي برقي ودستي، ups، باطري شارژرهاي سيستم برق فشار قوي و ژنراتورهاي برق‌، كابل‌هاي زيرزميني و خطوط هوائي انتقال برق فشار قوي، رله‌هاي حفاظتي، سيستم اعلان حريق، انجام تعميرات اساسي برنامه شده كليه ماشين آلات، تجهيزات زير 4000 اسب‌بخار مربوط به واحدهاي مختلف عملياتي
  3-4-3 تعميرات پيشگيري(كد 012)
  عبارت است از بازرسي‌هاي دوره‌اي و برنامه شده كه به منظور جلوگيري از خرابي‌هاي غيرمترقبه، كاهش توليد و يا اشكالات زيان‌آور و حذف خطرات بالقوه در عملكرد تجهيزات مي‌باشد و با كٌد 012 مشخص مي‌گردد.
  3-4-4 تعميرات اساسي(كد 013)
  عبارت است از تعميرات كلي ماشين آلات،‌ تجهيزات (ثابت و متحرك) كه براساس توان مصرفي آنها توسط بخش خدمات فني نگهداري و تعميرات شركت بهره‌برداري نفت و گاز كارون و يا تعميرات اساسي شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب انجام شود و با كٌد 013 مشخص مي‌گردد.
  3-4-5 تعميرات اضطراري(كد 014)
  عبارت است از انجام تعميرات پيش‌بيني نشده (توقفات ناگهاني تجهيزات) و به منظور اصلاح يك خرابي صورت مي‌گيرد و با كد 014 مشخص مي‌شود.
  3-4-4 فعاليتهاي اصلاحي و نوسازي(كد 015)
  عبارت است از انجام اقداماتي كه جهت اصلاح و افزايش كيفيت كار ماشين‌آلات و فرآيند كارخانه، كاهش آلاينده‌هاي زيست محيطي و افزايش ايمني و بهداشت حرفه‌اي انجام مي‌گيرد و با كٌد 015 مشخص مي‌شود.

  برای دریافت متن کامل روش اجرایی ایمیل ارسال فرمایید.
  این مطلب تا کنون 55 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 15 دي 1390 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

آمار امروز چهار شنبه 26 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158529
 • بازدید امروز :81914
 • بازدید داخلی :2867
 • کاربران حاضر :100
 • رباتهای جستجوگر:390
 • همه حاضرین :490